Неважливо який проект задумано: рекламний, соціальний, творчий/дизайнерський – вам треба зрозуміти, що створення муралу це дуже серйозний проект! Тобто ВІДПОВІДАЛЬНИЙ по ряду причин:
1. Стінопис – це частина візуального обличчя міста. Малюнки на стінах мають вписуватись в середовище, прикрашати його, доповнювати. Це яскравий акцент в архітектурній композиції і неважливо - це історична забудова чи бетонні джунглі сірих сталінок. Тому ескізний проект мурала є паспортом фасаду і має пройти всі кола затверджень: від жителів будинку, балансоутримувача до головного архітектора міста (в окремих випадках потрібна й ціла містобудівна нарада)
2. Ідея. Коли ви отримаєте на руки остаточний кошторис по проекту, ви зрозумієте, що розпис стін дуже недешева і важко віддати такі гроші за «просто красіво». І тут головне – щоб не занесло! Так, важливо закласти смисл в малюнок, зробити якийсь посил актуальний по сенсу та по візуальній складовій. Але! Притримуйтесь правила: «чим менше – тим краще!».
3. Строки! Оооооооо, найболючіше питання! «У нас тут стіна 100 м кв, у нас через 2 тижні відкриття, дуже складна поверхня, скажені ідеї і зробити треба ДУЖЕ ДЕШЕВО» - ЗАБУДЬТЕ ПРО ЦЕ! Це не швидко, не дешево і не просто! Малюнки на стінах будинків
бувають маленькі та великі. Маленькі мають строк реалізації від першого дзвінка до здачі об’єкта від 1 міс. до року. Великі від 6 місяців до…….важко сказати, можна й 5 років промудохатися з дозволами та підготовкою поверхні. На швидкість роботи впливає багато факторів: строки виконання ескіза, строки отримання дозвільних документів, стан поверхні стіни, площа стіни, її доступність, висота, конфігурація, погодні умови, складність малюнку.
4. Ескіз! Мій улюблений пункт. Ескізна робота – це найважливіший етап створення стінопису. Треба приділити максимальну увагу та зусилля саме тут! Лаконічна ідея, вдало підібрана стилістика, ескіз зроблений у вигляді візуалізації на фото реальної стіни – коли ви розумієте, який ви отримаєте в результаті художній розпис стін. Тут головне СПІЛКУВАТИСЯ! Треба говорити з художником. Треба влаштовувати цілу нараду директорів, заступників, ідейників з художником та висловлювати своє бачення малюнку. Художник не залізе до вас в голову, художник не знає чого ви хочете. Правильно поставлене завдання – це половина результату. Ескізна робота проходить у декілька етапів: - Підбір референсів. Це приклади робіт, картинок з інтернету, ілюстрацій та будь-чого що схоже на те, що ви хочете. Світ візуального мистецтва настільки різноманітний, що зрозуміти один одного можливо лише так – віднайшовши стилістичну й смислову грань, по якій ми будемо рухатись до кінця. - Передескізна пропозиція. Це нашвидкуруч накидані 2-3 варіанти ескіза у вибраній тематиці в чорно-білому варіанті - Ескізна пропозиція в чб. Це промальований в деталях обраний ескіз в чорно-білому варіанті. Після затвердження якого йде нарешті - Ескіз. Готовий кольоровий ескіз. І на всіх етапах важливий ваш фідбек. Відкритість, щирість, готовність довіритись художнику – це все веде вас до найкращого результату.
5. Ну а тепер поговоримо про стіни. Рідко коли трапляється ідеальна поверхня: рівна, свіжопошпакльована, біла. Це може бути цегляна кладка з глибочезними швами, короїд, стара потріскана, побілена вапном стіна, радянська плитка або шуба – це все дуже ускладнює розпис на стіні а також впливає на ціну: збільшується розхід матеріалу, час на виконання роботи, деякі деталі взагалі неможливо промалювати, часом стіна просто не підходить для розпису і потребує капітального ремонту.
Які нюанси має розпис внутрішніх стін?
Розпис стін в квартирі, офісі або ресторані вимагає не менш серйозного підходу та підготовки. Значно полегшує справу та економить ваші гроші замовлення дизайнерського проекту – так можна бути впевненим що малюнок на стіні створений в рамках загальної концепції та правильно розміщений.
Найпопулярніший вид розпису:
1. Розпис-обманка. За допомогою обманки можна значно розширити простір, створивши ілюзію вікна, арки чи проходу наприклад, до набережної або квітучого саду. Це дуже атмосферний вид розпису і завжди справляє враження на гостей.
2. Орнаменти та візерунки – цей вид малюнку на стіні був популярним у всі часи і рясно прикрашає стіни музеїв, палаців та храмів. Орнаменти або альфрейний живопис додають інтер'єру благородства та витонченості, доповнюють як класичні інтер'єри так і сучасні.
3. Геометрія, шрифти та абстракції дуже популярні в громадських приміщеннях. Наприклад офіси та фітнес клуби виглядають дуже стильно та яскраво а також полюбляють розміщувати мотивуючі цитати на своїх стінах.
4. Квіти, листя, органічні принти – сьогодні листя та квіти на стінах переживають пік своєї популярності і це не дивно, адже це додає яскравості та життя інтер'єру. Тропіки, екзотичні квіти чи рослинний принт – це завжди вдалий вибір для будь-якого приміщення, адже це нагадує нам наше природнє життєве середовище.
Що б ви не обрали, будьте певні – ми створимо ідеальний розпис для вас, який гармонічно впишеться в інтер'єр та буде відповідати вашим особистим вподобанням!
THE WALL - Робимо світ яскравішим!